Атлетик Билбао с минимална, но важна победа (видео)

Атлетик Билбао взе важна домакинска победа с 1:0 над Осасуна в среща от седмия кръг на Примера дивисион. Срещата на „Сан Мамес“ започна с положения за гостите, но Арментерос и Тимур нямаха късмет при завършващия удар.

Атлетик Билбао поведе в 11-та минута, когато Адурис бе намерен добре от Оскар де Маркос и първият прати топката във вратата на Фернандес - 1:0. Последваха  пропуски на домакините. В 36-ата минута Лама отправи удар, но топката срещна гредата. Три минути по-късно Лоло стреля, но топката отново срещна гредата.

В 82-та минута Тимор бе близо до изравняване на резултата, но топката отново срещна греда. След успеха Атлетик Билбао се изкачи на шестнадесето място с актив от 8 точки, Осасуна остана на предпоследна позиция с 4 точки.