Забранената реклама с Давид Вия (видео)
Днес на бял свят излезе забранената през 2010 година реклама с участието на нападателя на Барселона Давид Вия, която трябваше да популяризира компютърната игра "Need for Speed - Hot Pursuit". Тогава видеото не успя да стане достъпно за масовата публика, тъй като ръководството на Барселона, което държи част от правата за рекламна дейност на своите футболисти, сметна, че това е лош пример за запалянковците на отбора и атака към държавна институция, отговаряща за спазване на реда и сигурността на гражданите.
На видеото се вижда как Давид Вия управлява шикозен автомобил по улиците на Лос Анджелис и забелязва полицейска кола. Испанецът излиза от превозното си средство и с футболна топка „Джабулани" започва да „обстрелва" автомобила на полицаите, довеждайки го до състояние да не бъде използван повече.
Барселона тогава се намеси решително и забрани разпространението на рекламата, дори се наложи клуба да излезе със заявление, че не одобрява толерирането на нарушаването на законите под каквато и да е форма.
След две години видеото най-после се появи за широката публика, без разбира се да донесе някакви приходи за главния герой в него.
- Барнс: Много е тежко да изпуснеш победата в края
- Лапорта за Хулиан Алварес: Отличен играч, но не на всяка цена
- Еди Хау: Заслужавахме повече срещу Барселона
- Флик: Доволен съм от резултата, но не и от играта на Барселона
- Барселона измъкна 1:1 срещу Нюкасъл с гол от дузпа в добавеното време
- Манчестър Юнайтед няма да намали цената на Рашфорд за Барселона
- Ман Юнайтед е готов да се насочи към звезда на Барселона
- Лапорта отвърна на Шави: Меси сам избра да отиде в Маями
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]