Меси: Не мога да играя като Иниеста или Шави
Нападателят на Барселона Лионел Меси сподели в интервю за El Pais за своя стил на игра и подчерта, че той се е изградил благодарение на системата от тренировки, по която се работи в каталунския клуб. Аржентинската звезда подчерта също така, че той не е способен да повтаря на терена това, което неговите съотборници Шави и Иниеста правят.
„На игрището правя това, което мога. Всичко е направено така, че да се помага на отбора. Действително, аз не умея да играя като тях. Само се опитвам да помагам на отбора си да побеждава, защото никой не обича да губи. За мен целта в един мач е победата, а не вкараните голове. Именно с такова настроение излизам на терена", сподели Меси.
„Стилът ми не се е изменил от времето когато бях дете. Това е истина. Разбира се, научих много неща, от които по-рано нямах понятие. Но ми помогна пристигането в Барселона. Много научих от системата „Барса": тактика, разбирането за играта, контролът на топката... Едва вчера видях тренировка на седемгодишни момчета. Знаете ли, те играят по същия начин както ние в мъжкия отбор. Изненадах се много", допълва аржентинецът.
- Барселона привлече египетския талант Хамза Абделкарим
- Хулиан Алварес поиска трансфер и даде надежда на Барселона
- Завръщането - гол, рекорд и доказателство, че отново е на върха
- Испания понижи двама съдии на ФИФА след края на сезона
- Барселона следи ситуацията с Хари Кейн
- Барселона обмисля размяна с Ювентус за Камбиасо
- Съпругата на Рафиня: Ти си неуморим и непобедим, ще се завърнеш като феникс
- Френки де Йонг: Много хора гледат футбол, но не го разбират
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]