Фалкао: Моят вдъхновител е Индзаги
Нападателят на Атлетико Мадрид Радамел Фалкао разказа за това, че бившият футболист на Милан Филипо Индзаги го е вдъхновявал с играта си. Както е известно, колумбиецът влезе отново в обективите на световните медии след като вкара три гола на Челси в мача за Суперкупата на Европа. Според голмайстора на „дюшекчиите", именно легендата на „росонерите" е пример за него.
„Истина ли е, че помолих Марио Йепес да ми донесе от Милан фланелка с автограф на Индзаги? Абсолютна истина. Индзаги е този нападател, от който винаги съм се възхищавал за чувството му към гола. Той ме вдъхнови със своя маниер на игра", заяви Фалкао за Tuttosport.
- Атлетико ще се справи с Пиратите
- Галатасарай и Атлетико споделиха точките
- Симеоне: Не се притеснявам за Алварес
- Ясни са двойките от 1/4-финалите за Купата на Испания
- Атлетико стигна до успеха срещу Алавес
- Атлетико е готов да се бори с Ман Юнайтед за халф
- Аталанта обяви трансфера на Распадори
- Атлетико постави клауза от 500 млн. на сина на Симеоне
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]