Атлетик Билбао поиска удължаване на трансферния прозорец с още 30 дни
Атлетик Билбао поиска от Футболната Федерация на Испания специално разрешение за осъществяване на трансфери още 30 дни. Както е известно, настоящия трансферен прозорец затваря в Испания в петък в 20:00 часа местно време, но „лъвовете" ще се позоват на случая с Депортиво Ла Коруня от 1997 година, когато ръководството на испанския футбол разреши на клуба да подпише с един футболист извън трансферния прозорец.
Тогава Депортиво привлече заместник на Ривалдо, който премина в Барселона в последния момент.
Източници от Атлетик съобщават, че сега ситуацията в клуба е идентична с онази през 1997 година в Депортиво Ла Коруня след като Хави Мартинес беше продаден на Байерн Мюнхен за 40 милиона евро и клуба няма време да намери заместник на испанския национал, което прави баските по-слаби в сравнение с другите отбори в лигата.
Reuters съобщава, че в момента испанските футболни чиновници разглеждат молбата на Атлетик.
- Барса ще се сблъска с трудности в Андалусия
- Реал Мадрид ще прегази Селта Виго
- Лапорта: Неподходящо е „Камп Ноу“ да носи името на Меси
- Барселона продължи с Гарсия
- Марсело: Исках да играя с Мбапе
- Атлетико ще спечели на Катедралата
- Анонс на 15-ти кръг на Примера Дивисион
- Куртоа: Няма проблеми между отбора и треньора
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]