Сити по погрешка се опитал да купи Меси
Бившият изпълнителен директор на Манчестър Сити Гари Кук в наскоро издадената книга The Manchester City Years призна, че веднъж клуба е бил много близо по погрешка да привлече нападателя на Барселона Лионел Меси. Както е известно, големите пари в Сити дойдоха преди четири години. Купувайки „гражданите" пред самия край на трансферния прозорец, Шейх Мансур се опитал да привлече редица звездни футболисти, независимо от цената им.
Клубните ръководители, намиращи се тогава в Лондон, Манчестър и Абу Даби провеждали преговорите по телефона. Заради недоразумение и комуникационен проблем „гражданите" отправили предложение в размер на 30 милиона паунда за покупката на Меси.
Както признава Кук, в телефонния разговор президентът на Сити заявил: „It`s all getting messy". На другия край превода на клубния бос бил разбран „get Messi" (дайте ни меси). В резултат на това недоразумение, „гражданите" отправили официално предложение, но получили отказ.
В същия трансферен прозорец Сѝти се опитали да закупят Фернандо Торес и Димитър Бербатов, но успели да получат само Робиньо.
- Реал Мадрид – Манчестър Сити: европейски гигантски сблъсък на „Бернабеу“
- Ювентус обмисля привличането на Бернардо Силва
- Ман Сити срещу Ливърпул на 1/4-финал за Купата на Англия
- Гуардиола умишлено пазил Холанд за Реал
- Манчестър Сити близо до трансфер на Ливраменто
- Бернардо Силва може да напусне Манчестър Сити като свободен агент
- Реал Мадрид прави Родри цел №1 за лятото
- Еди Хау: Манчестър Сити е най-силният ни съперник този сезон
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]