Меси се развихри при разгром на Барса, подкрепен от две дузпи (видео)

Бившият шампион на Испания и Европа - Барселона разгроми Еспаньол с 4:0 в каталунското дерби от 37-мия кръг на Ла Лига. На своя "Ноу Камп" Барса нямаше проблеми срещу своя съперник, като момчетата на Пеп Гуардиола откриха резултата още в самото начало на сблъсъка. В 12-ата минута Лео Меси се разписа от пряк свободен удар за 1:0.

След почивката Меси вкара още три гола в мача - две дузпи. В 64-ата минута Лео се разписа от бялата точка, като нарушението бе дадено за игра с ръка в пеналта на влезлия като резерва Гомес. В 75-ата минута аржентинецът направи резултата класически, след като надбяга бранител на Еспаньол и с точен удар с левия крак прати кълбото в десния ъгъл на вратата на градския съперник.

Само четири минути по-късно Лео оформи крайния резултат след като отново вкара от дузпа. След победата новият вицешампион Барселона събра 90 точки, докато градският съперник Еспаньол остана в долната половина на таблицата с 45 пункта.