Моуриньо: Победата в Испания е най-трудна от всички
Старши-треньорът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо сподели впечатленията си след срещата от 20-я кръг на Примера дивисион с Атлетик Билбао. Както е известно, столичани победиха с 3:0 своя противник и два кръга преди края на шампионата завоюваха титлата в Ла Лига.
„Ние спечелихме много точки, показвайки футбол от най-голяма класа. Цялата страна видя това. Има защо да празнуваме. Играчите го заслужават. Реал има отлични показатели в първенството на страната, но най-важното е, че взехме титлата. Посвещавам победата на всички, които ни помагаха, които подкрепяха този отбор. Поздравления за всички, но преди всичко на нашите семейства, които страдаха най-много от всички. Те видяха, колко трудно достигнахме до този успех. Печелил съм първенства седем пъти и затова съм спокоен. Днес имам среща със спортния директор на Реал и започваме работа над проекта за следващия сезон. Надявам се, че в приближаващия домакински мач запалянковците ще се отплатят на момчетата за тяхното старание. Побеждавал съм в първенствата на Португалия, Англия и Италия, но спечелването на титлата в Испания беше най-трудно от всички", заяви Моурионьо за Realmadrid TV.
- Битката за "Бернабеу"
- Шампиони, герои и паднали гиганти: голямата равносметка на Ла Лига 2025/26
- Жозе Моуриньо се завръща начело на Реал Мадрид?
- Реал Мадрид е предупреден, че асът на Ман Сити за 60 млн. търси ново предизвикателство
- Винисиус: Никога не съм си представял да играя извън Реал Мадрид
- Реал Мадрид е най-популярният футболен клуб в социалните мрежи
- Перес: Няма да спра да говоря за случая Негрейра
- Рикелме загатна за нова ера в Реал Мадрид, но избегна темата „Моуриньо“
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]