Две дузпи за Барса и хеттрик на Меси при разгром над Малага (видео)

Барселона победи като домакин Малага с 4:1 в среща от отложения 20-ти кръг на Примера. В 14-тата минута Карлес Пуйол откри резултата. Меси намери Иниеста, който центрира и Карлес Пуйол засече с шпагат в мрежата за 1:0. В 26-ата минута обаче Хосе Рондон изравни с глава, след като изпревари Пуйол.

В 35-ата Лионел Меси се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Гамес срещу Иниеста. След почивката паднаха останалите попадения. В 59-ата Меси отново вкара от дузпа. Аржентинецът падна в наказателното поле след контакт с Дуда и реферът посочи бялата точка. В 64-тата Меси оформи хеттрик и задмина Герд Мюлер по отбелязани голове в един сезон - 68:67. При това попадение с асистенция се отчете Иниеста.