Барса отново громи, този път Алексис герой за каталунците

Барселона разгроми Хетафе с 4:0 в мач от 32-я кръг на испанската Примера Дивисион, игран на стадион "Ноу Камп". С две попадения се отчете Алексис Санчес. Чилиецът откри резултата със страхотен удар във фаталната за гостите 13-ата минута. Малко преди почивката Лео Меси, след комбинация с Иниеста, реализира доста красив гол - 2:0.

В 72-та минута Алексис вкара своя втори гол в мач, като този път той простреля вратря с глава и по този начин направи резултата класически. Малко след това Педро, също с глава, записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайното 4:0 за "каталунците".

Благодарение на успеха Барса се приближиха само на точка зад лидера Реал Мадрид, който играе своя мач от кръга утре. "Белите" имат тежко гостуване на Атлетико Мадрид.