Барселона не си даде много зор при успеха над Билбао (видео)

Барселона победи Атлетик Билбао с 2:0 в среща от 31-ви кръг на испанската Примера Дивисион. Срещата започна с натиск на "каталунците", които не направиха много голови положения. В 25-ата минута стражът на Билбао - Ираисос извади хубав удар от фаул на Лео Меси.

Последваха силни минути за домакините, но Пике и Иниеста не успяха да се разпишат от добри позиции. Така се стигна до 40-ата минута, когато Лео пусна добре към Иниеста, а той със силен удар прати топката в мрежата - 1:0. След почивката падна второто попадение за Барса.

В 57-ата Тейо нахлу в наказателното поле на гостите, където си спечели правото на изпълнение на 11-метров наказателен удар. Меси превърна дузпата в гол и по този начин оформи крайното 2:0.  До края на срещата нов гол не падна и по този начин играчите на Барса се поздравиха с успеха и трите точки.