Барса взе своето като гост на Майорка (видео)

Барселона победи като гост Майорка с 2:0 в среща от 25-ия кръг на Ла Лига. Срещата започна с атаки и към двете врати. Първата възможност за "каталунците" се откри в 12-ата минута, когато Чико изведе Меси сам срещу стража на Майорка - Дуду Аоуат, но опита за прехвърляне на Лео намери главата на израелския вратар.

Домакините направиха също няколко пропуска и дори владееха повече топката от своя съперник. Въпреки това Барса откри резултата в 25-ата минута. Меси центрира от фаул, топката се отклони от играч на домакините и Алексис Санчес почти на голлинията с глава прати кълбото във вратата - 0:1.

Малко по-късно отново Меси стреля, но без успех. В 33-ата Алексис стреля в гредата. В 56-ата минута Тиаго получи втори жълт картон за игра с ръка, въпреки че тя беше прилепена до тялото. Последваха удари към вратата на "каталунците", но Валдес се справи с положенията. В 79-ата Меси стреля, а топката се удари в гредата. При добавката Пике бе на точната позиция и без проблеми вкара за крайното 0:2.