Меси подобри рекорда на Сезар Родригес - Барса би Гранада (видео)

Нападателят на Барселона Лионел Меси, поразявайки вратата на Гранада в 17-та, 67-ата и 87-ата минути на срещата от 28-я кръг на Примера дивисион, отбеляза 234-я си гол в 314 официални мача за каталунците. По такъв начин, аржентинецът изравни рекорда на Сезар Родригес, който защитаваше цветовете на Барселона в периода 1939-1955 година. Междувременно Барса победи с 5:3 и се доближи на 5 точки от първото място и Реал Мадрид, но каталунците имат и мач повече.

Малко остана Барселона да не победи в тази среща, след като Шави в 4-ата минута и Меси в 17-ата вкараха, тима се успокои и позволи на своя опонент да се върне в мача. С голове на Майнс в 55-ата и Сикера в 62-ата от дузпа резултатът стана равен, но Меси вкара отново на 2 пъти за да се утвърди като топ реализатора на Барселона в историята само на 24 години, като междувременно вкара и Тейо в 82-ата минута.