Реал с нова победа и върви уверено към титлата, Роналдо с хеттрик (видео)

Реал Мадрид победи Леванте като домакин с 4:2 в среща от кръга на Ла Лига. Малко изненадващо гостите откриха резултата на "Сантяго Бернабеу", като точен бе Густаво Кабрал още в 5-ата минута. Той се разписа след удар с глава от близко разстояние. В последната минута на първата част "белите" изравниха от дузпа чрез звездата си Кристиано Роналдо. Преди това Леванте останаха с 10 човека на терена, след като Ибора получи червен картон за нарушение в наказателното поле.

След почивката паднаха останалите попадения в срещата. В 50-ата минута отново CR7 реализира своя втори гол в срещата - 2:1. Португалецът оформи своя хеттрик в 57-ата минута, когато вкара и третия гол за Реал. В 63-ата минута гостите намалиха чрез Аруна Коне - 3:2. Надеждата на Леванте да си тръгне с нещо повече от столицата бе само три минути, тъй като Бензема заби 4-ти гол за своя тим и по този начин оформи и крайния резултат.