Фиго: Критиците на Роналдо не разбират от футбол
Легендата на Португалия Луиш Фиго бе един от малкото футболни общественици, които се опитаха да защитят звездата на Реал Мадрид Кристиано Роналдо, чието представяне в последното „Ел Класико" предизвика много дебати в публичното пространство. Както е известно, португалецът се представи неубедително в срещата между двата испански гранда в събота на „Сантяго Бернабеу" и след пропуските, които направи бе освиркван бурно от феновете на „белите", а по-голяма част от футболните специалисти го обвиниха, че Кристиано се комплексира от присъствието на терена на Лионел Меси, както и това, че не може да води отбора си във важни мачове.
Луиш Фиго защити своя сънародник и изрази своята гледна точка по въпроса.
„Аз съм убеден, че един футболист наред с хубавите моменти и силните мачове в кариерата си, винаги има спадове и не чак толкова добри представяния. Смятам,ч е това е нещо нормално и не бива да ни учудва. Тези, които критикуват Кристиано просто не разбират нищо от футбол. Освен това един играч няма как да се хареса на всички", призна Фиго.
- Бивш играч на Барселона: Не бих дал 150 милиона евро за Хулиан Алварес
- Бивш футболист на Барселона: Кукурея не предава феновете с трансфера си в Реал
- Френки де Йонг може да отсъства до шест месеца заради тежка контузия
- Официално обявените трансфери в Европа за 23 юли
- Карим Адейеми: Меси е най-великият, а с Ламин Ямал можем да бъдем страхотен тандем
- Барселона официално привлече Карим Адейеми
- Барселона разглежда Дарвин Нунес като алтернатива на Хулиан Алварес
- Феран Торес обмисля трансфер в ПСЖ заради недоволство от Барселона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]