Гуардиола: Доволен съм от отбора

Старши-треньорът на Барселона Пеп Гуардиола остана възхитен от играта на своя отбор при победата с 3:1 в снощната среща с Реал Мадрид на „Сантяго Бернабеу". Както е известно, домакините поведоха с гол на Карим Бензема в 22-та секунда, което ще остане в историята като най-бързото попадение в мачовете между двата отбора. Каталунците обаче изравниха резултата още през първото полувреме, а след почивката отбелязаха още два гола, благодарение на което достигнаха до крайното 3:1.

„Ние бяхме длъжни да постигнем максималния резултат. И аз съм доволен от действията на отбора. В живота трябва да бъдеш силен и много смел. За да победиш на „Бернабеу", необходимо е да играеш много добре, което при нас се получи. Най-много ми хареса, че след головата грешка на Валдес, Виктор продължи да играе на пас със съотборниците си. Това показва неговата сила и силата на отбора", заяви Гуардиола.