Севиля с първа загуба като гост

В битката между 4-ия и 5-ия в класирането на Испания, Леванте постигна ценна победа над Севиля с минималното 1:0 и по този начин запази позицията си в челото на таблицата.

През първата част гостите определено имаха повече положения, но пропуски направиха Коке, Навас, Негредо и Троховски. Първото полувреме завърши без попадения - 0:0.

В 57-ата минута След центриране от корнер, Серхио Байестерос стреля с глава към далечния ъгъл. Негредо овладя пред голлинията, но се поколеба дали да остави на вратаря, като в крайна сметка реши да изчисти, но го направи в краката на притичалия Нано и топката се озова във вратата за 1:0.

Валенсианци бяха близо до второ попадение. Центриране Хуанлу се отби в тялото на Спахич и топката срешна страничната греда. В крайна сметка Севиля допусна пърза загуба като гост в първенството на Испания.