Солдадо спаси Валенсия (видео)

Валенсия победи с 2:1 Еспаньол в среща от 15 кръг на Примера дивсион. Още в петата минута Вила извърши нарушение в наказателното поле на гостите срещу Деалберт и домакините получиха дузпа, която Алберто Коста реализира. До края на полувремето „прилепите" контролираха играта и бяха по-активния отбор, но до опасни положения пред вратата на Алварес не се стигна.

Гостите изравниха в 69-ата минута, когато Тиеви Бифума центрира отдясно, а най-съобразителен в наказателното поле бе Ектор Морено, който стигна до топката и отблизо я прати в мрежата на Диего Алвес.

Само 4 минути след появата си на терена на мястото на Адуриз, Роберто Солдадо отбеляза второто попадение за Валенсия 10 минути преди края, след като при центриране от корнер надскочи бранителите на гостите и вкара с глава за 2:1.

Малко след това Мехмет Топал игра с ръка в наказателното поле, но съдията Карлос Карбайо не видя това и не отсъди дузпа за каталунците и всичките три точки останаха на Местая.

Благодарение на победата Валенсия вече има 30 точки и продължава да заема уверено третото място в класирането.