Барса не си даде зор и вкара само четири на Райо Валекано (видео)

Барселона победи с 4:0 Райо Валекано в изтеглен двубой от 17-ия кръг на Ла Лига. Алексис Санчес (29, 41), Давид Вийя (43) и Лионел Меси (50) бяха точно за "каталунците" в тази среща. Срещата ще се запомни и с жълтия картон на Жерард Пике, заради който ще пропусне мача срещу Леванте, но въпреки това ще бъде на линия за дербито с Реал Мадрид.

След около половин час игра играчите на Барса откриха резултата. Алексис Санчес стреля технично, топката се отби в гредата и влезе в мрежата - 1:0. Отново чилиецът се разписа в 41-ата минута, а само сто секунди по-късно Алвеш се озова на страхотна позиция и пусна към Вийя, който без проблеми направи резултата класически.

След почивката "каталунците" стигнаха до още едно попадение. Тази среща не мина без звездата на Барса Лео Меси да се разпише. Аржентинецът стори това в 50-ата минута след хубав пас на Алвеш. Това беше 16-ти гол за Лео и аржентинецът изравни Кристиано Роналдо на върха при голмайсторите.