Барса не си даде много зор срещу слабак (видео)

С гол на Андрес Иниеста в края на първата част Барселона победи с минималното 1:0 Хоспиталет в първи мач от първи кръг за Купата на Испания. От състава на Гуардиола отсъстваха 6 от чуждестранните национали, сред които и звездата на отбора Лео Меси. Въпреки това гостите имаха преимущество през целия мач и можеха да бият с повече разлика.

Още в 9-ата минута Вийя стреля, но вратарят на домакините изби в корнер. Пропуски направиха още Сейду Кейта, Фабрегас, Иниеста, а Пуйол нацели гредата. Три минути преди почивката гостите откриха резултата след силен удар на Иниеста извън наказателното поле, при който топката влетя в мрежата на домакините за 1:0.

Доста пропуски след почивката направи Вийя, а в 66-ата минута Фабрегас бе близо до гол, но и той нямаше късмет да се разпише от добра позиция. Предстои реванш между двата тима на "Ноу Камп", но той до голяма степен изглежда протоколен.