Ла Лига поздрави Флорентино Перес за преизбирането му начело на Реал Мадрид
Ръководството на Ла Лига поздрави Флорентино Перес след победата му на извънредните президентски избори в Реал Мадрид.
79-годишният функционер беше преизбран за нов мандат и ще остане начело на "кралския клуб“ до лятото на 2030 година.
"Ла Лига поздравява Флорентино Перес с преизбирането му на поста президент на Реал Мадрид. Пожелаваме му успех в този нов етап и сме решени да работим заедно за растежа и развитието на испанското първенство“, се казва в официалното изявление на лигата.
Перес спечели изборите срещу испанския бизнесмен Енрике Рикелме и ще започне своя осми пореден мандат начело на най-титулувания клуб в Европа.
Преизбирането му идва в ключов момент за Реал Мадрид след сезон без трофей, в който отборът завърши втори в Ла Лига зад Барселона.
Очаква се през следващите седмици Перес да реализира част от обещаните промени в клуба, сред които вече беше обявено завръщането на Жозе Моуриньо на треньорския пост, както и амбициозна лятна селекция с цел Реал да се върне на върха в Испания и Европа.
- Моуриньо кани Пепе в щаба на Реал Мадрид
- Реал Мадрид настоява УЕФА да отнеме титли на Барселона заради случая „Негрейра“
- Реал Мадрид готви оферта от 150 милиона евро за Майкъл Олисе
- Флорентино Перес протегна ръка към опонентите си след изборната победа
- Флорентино Перес: Реал Мадрид винаги е принадлежал и ще принадлежи на своите членове
- Флорентино Перес спечели изборите в Реал Мадрид с 65% от гласовете
- Официално: Флорентино Перес обяви завръщането на Жозе Моуриньо в Реал Мадрид
- Флорентино Перес: Днес победи Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]