Селта шокира Атлетико в Мадрид и запази надеждите си за Европа
Селта Виго направи важна крачка към европейските турнири, след като победи Атлетико Мадрид с 1:0 като гост в мач от Ла Лига.
Домакините започнаха по-активно и още в началните минути натиснаха сериозно съперника. Адемола Лукман беше сред най-опасните за "дюшекчиите“, а Алекс Баена уцели гредата още в 12-ата минута.
Селта трудно излизаше от собствената си половина, въпреки опитите на Илаш Мориба и Оскар Мингеса да внесат спокойствие в играта на гостите.
Първият точен удар за Атлетико дойде чак около половин час след началото, когато Антоан Гризман тества Йонуц Раду.
След почивката сценарият остана сходен. Александър Сьорлот отправи опасен удар, а Лукман пропусна добра възможност от близка дистанция.
Въпреки натиска на домакините, Селта стигна до победния гол в 67-ата минута. Борха Иглесиас получи отлично подаване от Вилиот Сведберг и с красив прехвърлящ удар преодоля Ян Облак за 1:0.
В заключителните минути Атлетико потърси изравняването, но Раду направи впечатляващо спасяване след удар с глава на Такефуса Кубо и запази ценния успех за своя тим.
Това беше едва трета домакинска загуба за отбора на Диего Симеоне в първенството през сезона.
С победата Селта запази надеждите си за участие в европейските клубни турнири и дори продължава да мечтае за място в Шампионска лига.
- Атлетико е близо до трансфер на Жоао Гомеш от Уулвърхемптън
- Кметът на Мадрид: Атлетико игра срещу УЕФА, а не срещу Арсенал
- Рууни: Гьокереш върши цялата „мръсна работа“ за Арсенал
- Облак: В първото полувреме показахме прекалено голямо уважение към Арсенал
- Снайдер: Арсенал - Атлетико не приличаше на полуфинал в Шампионска лига
- Празник в червената част на Лондон
- Артета: Сътворихме история, чака ни специален ден в Будапеща
- Симеоне: Заслужавахме продължения, но малките детайли ни попречиха
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]