Захави ще преговаря с Барселона за нов договор на Левандовски
Агентът на нападателя на Барселона Роберт Левандовски — Пини Захави — ще се срещне в близките дни с ръководството на каталунския клуб, за да обсъди евентуално подновяване на контракта.
Според информацията целта на Захави е да договори условия, които отговарят на статута и класата на своя клиент.
По-рано през сезона Барселона вече е предложила удължаване до лятото на 2027 година, като самият футболист е дал принципно съгласие. Засега обаче страните не могат да постигнат разбирателство по финансовите параметри. От клуба дори обмислят вариант с по-ниска заплата спрямо предишното предложение, като акцентът в разговорите е бил поставен върху ролята на играча и игровото му време.
Въпреки интереса от Чикаго Файър, клубове от Саудитска Арабия, както и Ювентус и Милан, приоритетът на Левандовски остава да продължи кариерата си в Барселона.
Настоящият договор на полския голмайстор изтича през лятото. Той пристигна на "Камп Ноу“ през 2022 година от Байерн Мюнхен и през този сезон има 40 мача, 17 гола и 3 асистенции.
- Ямал: Знам, че съм пример, но грешките са част от пътя
- Гулит: Няма причина Реал и Барселона да се оплакват от съдиите
- Манчестър Юнайтед не отстъпва за Рашфорд, заплатата усложнява плановете на Барселона
- Флик иска баланс и лидери за атака на Шампионска лига
- Барселона подготвя нов договор за Флик, но германецът не бърза
- Левандовски отложи решението за бъдещето си в Барселона
- Барселона подаде нова жалба до УЕФА за съдийството срещу Атлетико
- Левандовски: Отпадането боли, но Барселона насочва фокуса към титлата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]