Барса писа пет на Майорка, Меси с хеттрик (видео)

Барселона разгроми Майорка с 5:0 в мач от 11-ия кръг на Ла Лига. С хеттрик се отчете звездата на "каталунците" Лионел Меси. Двубоят започна отлично за домакините, които още в 14-ата минута получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар за игра с ръка в наказателното поле на Емилио Нсуе. Лео Меси превърна дузпата в гол и по този начин даде начало на головата фиеста.

В 21-ата минута Адриано Корея опита удар от въздуха, но вместо това се получи пас към Меси, а аржентинецът без проблеми реализира за 2:0. Девет минути по-късно Лео вкара своя трети гол в мача след центриране на Даниел Алвеш. При резултат 3:0 завърши първата част. След почивката паднаха нови два гола.

В 50-ата минута младокът Исаак Куенка вкара първия си гол за мъжкия тим на Барса. В последната минута на срещата Дани Алвеш с мощен шут от далечно разстояние отбеляза петото попадение в мача и по този начин оформи крайния резултат.