Арбелоа: Нямаме право на грешка, мислим първо за Хирона
Старши треньорът на Реал Мадрид Алваро Арбелоа подчерта, че отборът му трябва да се фокусира върху предстоящия мач с Хирона, въпреки че на хоризонта се задава реванш срещу Байерн Мюнхен в Шампионска лига УЕФА.
"Важно е винаги да искаш да бъдеш себе си. Искам играчите да излизат на терена с желание да дават най-доброто от себе си. Срещу Хирона трябва да покажем, че можем да блестим“, заяви Арбелоа.
Наставникът бе категоричен, че тимът не може да си позволи експерименти, въпреки натоварената програма.
"Не сме в позиция да експериментираме. Най-важният мач за мен е следващият. Ще избера състав, който отговаря на това“, допълни той.
Арбелоа засегна и темата за съдийството и намесата на ВАР, която остава обект на сериозни дискусии в Испания.
"Не става въпрос за доверие или недоверие, а за това, което виждаме. Има ситуации, които са трудни за разбиране, дори с ВАР. В Испания все още чакаме обяснения“, коментира специалистът, визирайки спорни решения, включително нарушение срещу Килиан Мбапе.
Той отказа да коментира конкретно оплакванията на Барселона относно съдийството в мача срещу Атлетико Мадрид, но подчерта, че проблемите се повтарят "седмица след седмица“.
По отношение на състава Арбелоа потвърди, че Едер Милитао и Джуд Белингам ще започнат като титуляри, а Ферлан Менди ще получи игрово време.
Треньорът отличи и ролята на Едуардо Камавинга, като го определи като ключов футболист за настоящето и бъдещето на клуба.
"Камавинга е много важен за нас. Той има отлична физика, контрол над топката и качества, които го правят изключително ценен. Очаквам да продължи да се развива и да бъде ключова фигура за отбора“, завърши Арбелоа.
- Нагелсман излезе начело в надпреварата за треньорския пост в Реал Мадрид
- Реал Мадрид ще надиграе Еспаньол на гости
- Тебас: Моуриньо е шоумен – завръщането му ще е плюс за Ла Лига
- Моуриньо отклони темата „Реал“: Фокусът ми е върху Бенфика
- Съдийската комисия в Испания потвърди гола на Бетис срещу Реал Мадрид
- Куртоа се очаква да се завърне за Ел Класико срещу Барселона
- Моуриньо все по-близо до завръщане в Реал Мадрид
- Реал Мадрид готви сензационно завръщане на Моуриньо
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]