Куман: Барселона е прекалено зависима от Ямал и Рафиня
Бившият треньор на Барселона Роналд Куман изрази притеснения относно настоящото състояние на отбора след загубата с 0:2 от Атлетико Мадрид в първия четвъртфинал от Шампионска лига УЕФА.
Според нидерландския специалист тимът на Ханзи Флик е станал прекалено зависим от индивидуалните изяви на Рафиня и Ламин Ямал.
"В момента цялата система на игра изглежда прекалено зависима от Рафиня и Ламин Ямал. Когато тези двамата не играят или не са на най-доброто си ниво, отборът губи креативност, ритъм и увереност“, заяви Куман.
Той отличи и Маркъс Рашфорд като единствения играч, който се е опитал да внесе острота в атака и да подпомогне Ямал.
"Имах чувството, че Рашфорд беше единственият, който наистина се опита да създаде опасност. Но на това ниво това не е достатъчно – нужни са повече играчи, които да поемат отговорност“, добави Куман.
Специалистът не скри разочарованието си и от представянето на каталунците у дома, подчертавайки, че стадионът вече не респектира съперниците така, както в миналото.
"Тъжно е да се вижда как Барселона губи по този начин у дома. Това някога беше място, където съперниците страдаха. Сега отборите идват с увереност, че могат да спечелят, а това е сериозен проблем“, коментира той.
- Девет месеца затвор за расизъм срещу Рашфорд
- Куртоа се очаква да се завърне за Ел Класико срещу Барселона
- Барселона търси алтернативи на Алварес, Жоао Педро и Лаутаро в списъка
- Атлетико постави цена за Алварес, Барса предлага по-малко
- Барселона поиска Ямал да пропусне първите мачове на Мондиала
- Над 42 000 билета продадени за полуфиналa на Барсa срещу Байерн
- Барселона започна преговори за Хулиан Алварес
- Рашфорд взе решение: Барселона на всяка цена
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]