Севиля назначи Луис Гарсия до 2027 година
Пресслужбата на Севиля официално обяви назначаването на Луис Гарсия Пласа за старши треньор на отбора.
Договорът на 53-годишния испански специалист е до 30 юни 2027 година, като от клуба залагат на по-дългосрочна стабилност в опит да излязат от трудната ситуация.
В своята треньорска кариера испанецът е водил отбори като Виляреал, Хетафе, Алавес и Леванте, като именно с Алавес работи последно — от лятото на 2022 до зимата на 2024 година.
Севиля се намира в сложна позиция в Ла Лига — след 29 кръга тимът има 31 точки и заема 15-о място, само на няколко пункта от зоната на изпадащите. Новият наставник ще има за задача да стабилизира представянето и да гарантира оставането на отбора в елита.
- Севиля надви Атлетико и излезе от зоната на изпадащите (видео)
- Анонс на 31-ви кръг на Примера дивисион
- Скандал в Севиля: Фенове заплашвали играчите след загубата от Овиедо
- Анонс на 30-ти кръг на Примера дивисион - срещите в неделя
- Севиля уволни Алмейда след серия от слаби резултати
- Валенсия нанесе тежък удар на Севиля и пое глътка въздух в битката за оцеляване (видео)
- Анонс на 29-ти кръг на Ла Лига
- Барселона гони четвърта поредна победа в Ла Лига срещу Севиля
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]