Ветераните решиха всичко: Севиля и Райо си поделиха точките
Севиля и Райо Валекано завършиха 1:1 в двубой от Ла Лига, в който двама ветерани – Пача Еспино (34) и Сесар Аспиликуета (36) – се превърнаха в главните герои.
След двата гола още през първото полувреме и началото на второто, мачът практически изгуби темпо и последните около 40 минути преминаха без сериозни положения, като двата отбора изглеждаха доволни от равенството.
Точката се оказа важна и за двата състава – Севиля продължава да се отдалечава от зоната на изпадащите, докато Райо може спокойно да мисли за предстоящото си участие в Лигата на конференциите.
Напрежение по трибуните
Срещата започна с напрежение по трибуните на "Рамон Санчес Писхуан“. Феновете на Севиля освиркаха съдиите и президента Мартин Преса, а привържениците на Райо подкрепиха домакинските фенове в протестите срещу ръководството на клуба и Дел Нидо Караско.
На терена обаче двата отбора не показаха същата агресия.
Аспиликуета създаде гола на Севиля
Райо започна по-активно и още в началото Хорхе де Фрутос пропусна добра възможност, спасена от вратаря Одисеас Влаходимос.
След този момент Севиля постепенно пое контрола над топката и стигна до откриващия гол.
В 13-ата минута Сесар Аспиликуета центрира отлично с левия крак, а Акор Адамс засече с глава за 1:0.
Наварецът показа защо дълги години беше капитан на Челси, макар по-късно да напусне терена заради контузия.
Гениален момент на Пача Еспино
След почивката Райо Валекано успя бързо да изравни.
В 50-ата минута Пача Еспино изненада всички с центриране – или може би удар – който изненада Одисеас и се превърна в гол за 1:1.
Вратарят на Севиля вероятно можеше да реагира по-добре, но топката се оказа във вратата.
Последва скучна финална част
След изравняването мачът попадна в своеобразна "ничия зона“.
Треньорите опитаха да променят нещо с няколко смени, но темпото остана ниско.
Чидера Еджуке показа няколко интересни дрибъла, но те доведоха само до жълти картони за съперника.
Алваро Гарсия, който често е бил герой на Райо на този стадион, също не успя да направи разликата.
Така двубоят приключи с равенство 1:1, което отразяваше случилото се на терена – силно начало, но без истинска драма в края.
- Анонс на 27-ми кръг на Примера дивисион
- Бетис изпусна победата срещу Севиля в зрелищно дерби
- Севиля спечели по „хетафски“ срещу Хетафе
- Анонс на 25-ти кръг на Ла Лига – срещите в неделя и понеделник
- Анонс на 24-ти кръг на Ла Лига – срещите в неделя
- Севиля и Алавес не се победиха
- Анонс на 24-ти кръг на Ла Лига – срещите в събота
- Президентът на Севиля обясни защо е отхвърлил предложението на Рамос
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]