Хирона измъкна точка срещу Леванте с гол в добавеното време (видео)
Леванте и Хирона завършиха 1:1 в драматичен мач от Ла Лига, след като гостите изравниха дълбоко в добавеното време.
Двубоят беше равностоен, но домакините първи стигнаха до гол. В 51-ата минута Карлос Еспи се разписа с глава след отлично центриране на Виктор Гарсия и даде надежда на феновете на "гранатите“ за ценна победа в битката за оцеляване.
Ситуацията за Леванте се усложни в 59-ата минута, когато Йон Оласагасти получи директен червен картон след грубо нарушение, оставяйки домакините с човек по-малко.
До края на мача Хирона упражни сериозен натиск. Вратарят Матю Райън направи няколко важни спасявания, а гредата също помогна на домакините след удар на Аксел Витсел.
Драмата настъпи в 90+6 минута, когато Жоел Рока стреля от границата на наказателното поле, топката се отклони и влезе във вратата. Първоначално попадението беше отменено заради предполагаема намеса на играч в засада, но след намеса на ВАР съдията призна гола.
Така Хирона измъкна ценна точка, докато за Леванте равенството е тежък удар в борбата за спасение, тъй като тимът беше на минути от важна победа.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Атлетико Мадрид започна с победа срещу Малага
- Карлес Пуйол: При Моуриньо Реал Мадрид може да стане още по-силен
- Жозе Моуриньо: Килиан Мбапе е футболист от извънземно ниво
- Трансферът на Родри - философска победа за Барселона или грешка от гордост за Реал Мадрид?
- Диего Симеоне: Искаме да изградим отбора на Атлетико около Хулиан Алварес
- Ханзи Флик: Родри вероятно е най-добрият дефанзивен полузащитник
- Диего Симеоне: Хулиан Алварес все още не е готов за мача с Малага
- Жозе Моуриньо: В Реал Мадрид сме, за да работим за Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]