Барселона е трябвало да пребие дузпата в мача с Хирона, смята бивш съдия
Бившият арбитър Едуардо Итурралде Гонсалес смята, че Барселона е трябвало да изпълни повторно дузпата в срещата срещу Хирона.
В края на първото полувреме защитникът на Хирона Дейли Блинд настъпва с бутоните си крака на халфа на Барселона Дани Олмо, без да успее да влезе в отбор след подаване по посока на испанеца. Главният съдия на срещата Сесар Сото Градо отсъжда дузпа.
Крилото на каталунците Ламин Ямал стреля ниско и уцелява гредата, а вратарят Пауло Гасанига не помръдва от мястото си.
"Това е очевидна дузпа – той го настъпва по крака и той пада. Можеше да се види как играчът на Хирона закри лицето си с ръце от разочарование.
Между другото, такава дузпа в ерата на ВАР трябваше да бъде пребита, защото някои играчи са навлезли в наказателното поле по-рано от позволеното. Ако дузпите се повтарят, когато вратарите излизат от голлинията си, то същото трябва да важи и за този случай. Съдийската комисия трябва да обясни това утре, ако може“, каза Итурралде.
- Хоан Гарсия: Барса трябва да се подобри
- Посъветваха Барса да напусне Ла Лига
- Тони Фрейша: Съдиите са безсрамни негодници, ще ги съдим.
- Флик: Защитавахме се слабо
- Лемар и съдията сломиха Барселона на „Монтиливи“
- Бъдещето на Рашфорд ще се изясни през следващия месец
- Барса се интересува от защитник на Борусия Дортмунд
- Защитник на Барса може да се присъедини към Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]