От Барса обясниха назначаването на Флик
Спортният директор на Барселона, Деко, коментира решението на клуба да назначи Ханс-Дитер Флик за старши треньор през 2024 г. Флик преди това е работил с германския национален отбор и Байерн Мюнхен.
"След Шави осъзнахме, че ни е нужен треньор, способен да внесе спокойствие в съблекалнята, особено като се има предвид възрастта на играчите. Винаги сме имали много специфична съблекалня. Сега тя става по-балансирана. Все още имаме много млади играчи, други са в пика на формата си, а след това има и по-опитни играчи като Рафиня, Френки де Йонг и Жул Кунде. Има и Роберт Левандовски, и например Марк-Андре тер Щеген, който в момента е под наем, но е един от капитаните.
Управлението на такава съблекалня е от решаващо значение. Ключът към успеха бе опитен треньор с богат опит в съблекалните на големите клубове. Флик е бил помощник-треньор на германския национален отбор, отбор, спечелил титли, и има дългогодишен треньорски опит. Това беше основната идея“, цитира Деко онлайн изданието Sport.es .
- Френки де Йонг може да отсъства до шест месеца заради тежка контузия
- Официално обявените трансфери в Европа за 23 юли
- Карим Адейеми: Меси е най-великият, а с Ламин Ямал можем да бъдем страхотен тандем
- Барселона официално привлече Карим Адейеми
- Барселона разглежда Дарвин Нунес като алтернатива на Хулиан Алварес
- Феран Торес обмисля трансфер в ПСЖ заради недоволство от Барселона
- Гави защити Леандро Паредес след скандала на финала на Мондиал 2026
- Барселона финализира трансфера на 18-годишния талант Джеси Бисиву
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]