Класическа Барса не остави шансове на Расинг (видео)

Европейският клубен шампион Барселона остана на върха в Ла Лига и след осмия кръг. Днес "каталунците" постигнаха домакински успех с класическото 3:0 над Расинг Сантандер. Още в 11-ата минута Иниеста намери отлично Меси в наказателното поле и звездата на отбора задмина защитниците, излъга вратаря и без проблеми насочи топката в мрежата за 1:0. Малко по-късно играч на Барса нацели гредата.

В 28-ата минута падна и второто попадение в срещата, когато Педро центрира, а Чави с глава прати топката в далечния ъгъл за 2:0.

След почивката Барселона продължи да диктува темпото на игра. В 68-ата Иниеста нацели гредата, а Лео Меси посрещна отбитата топка със силен шут и отбеля за своя втори гол и общо трети в мача. Малко преди края на срещата Ерик Абидал направи ефектна задна ножица, но не успя да се разпише.