Реал Мадрид вкара 5 на Бетис
Реал Мадрид спечели убедително срещу Бетис с 5:1 на “Бернабеу" в среща от 18-ия кръг на Ла Лига.
Големият герой за "кралете" бе юношата на клуба Гонсало Гарсия, който започна като титуляр на мястото на контузената звезда Килиан Мбапе и блесна с хеттрик, обирайки овациите на феновете.
21-годишният Гарсия откри резултата с глава в 20-а минута, а в 50-а минута удвои резултата с майсторско изпълнение, при което спря топката на гърди и от въздуха от границата на наказателно поле нанесе неспасяем удар.
Друг продукт на школата на Реал - Раул Асенсио, вкара третия гол за тима в 60-а минута, а пет по-късно Кучо Ернандес вкара почетно попадение за гостите от Севиля.
В 82-а минута Гонсало Гарсия оформи своя хеттрик, след като сътвори нов шедьовър, този път мушна топката в мрежата с пета след подаване на Арда Гюлер.
Две минути преди края Гонсало Гарсия бе сменен под овациите на публиката, а влезлият на негово място Франсинско Гарсия вкара пети гол за крайното 5:1.
Реал Мадрид има 45 точки и остава на второ място в класирането на четири точки след лидера Барселона. Бетис е шести в таблицата с 28 точки.
- Моуриньо иска Дъмфрис в Реал Мадрид
- Мбапе към Алаба: Футболът ми подари приятел в твое лице
- Реал Мадрид завърши сезона с победа над Атлетик Билбао
- Реал Мадрид влиза в битката за Енцо Фернандес
- Реал Мадрид подновява договора на Рюдигер
- Реал Мадрид обяви раздялата с Давид Алаба
- Лапорта атакува Реал Мадрид и Флорентино Перес: Опитват се да прикрият провалите си чрез Барса
- Президентските избори в Реал Мадрид поставиха под въпрос завръщането на Моуриньо