Барса продължава работа по трансфера на египетски талант
Барселона продължава да работи по споразумение за наем с опция за закупуване на младия египетски нападател на Ал-Ахли Хамза Абделкарим, който ще навърши пълнолетие на 1 януари.
Това съобщи Mundo Deportivo.
Барса е напълно спокойна относно потенциалното пристигане на египтянина. Според източника, той мечтае да облече синьо-червената фланелка, но преговорите с Ал-Ахли се оказват трудни. Представянето му на Световното първенство за младежи до 17 години, където той отбеляза два гола и направи една асистенция в четири мача за египетския национален отбор, е увеличило стойността на обещаващия играч и клубът му се стреми да се възползва от това.
Клубът на Хамза Абделкарим поддържа намерението си да получи поне 5 милиона евро за предстоящия му трансфер. Сума, която Барса не е готова да плати за играч, който все още има известно развитие. Съобщава се обаче за подобрена оферта от Барселона и сега остава само да се изчака отговорът на египетския клуб, за да се определи дали трансферът ще се осъществи.
Този сезон 17-годишният централен нападател е изиграл 19 мача за отбора на Египет до 17 години, отбелязвайки 12 гола и давайки шест асистенции.
Припомняме, че Барселона също се е насочила към камерунски национал.
- Само един от Ла Лига е бил по-възрастен от Лева с гол в ШЛ
- Флик: Не бе лесно
- Лева повтори постижение на Роналдо, Бейл и Гигс
- Барса коментира травмата на Педри
- Барса не допусна изненада в Прага
- Тер Щеген се сбогува с феновете на Барса
- Барса определи главната си трансферна цел за лятото
- Флик забрани на млад халф да тренира в Барселона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]