Рашфорд: Надявам се да остана в Барса
Нападателят на Манчестър Юнайтед Маркус Рашфорд , който се присъедини към Барселона под наем за сезона миналото лято, изрази надежда да продължи кариерата си в каталунския клуб. Крилото е продукт на младежката система на "червените дяволи“. Той изигра 426 мача за манкунианците във всички състезания, в които отбеляза 138 гола и направи 78 асистенции.
"Хората забравят, че 23 години от живота ми бяха прекарани в Манчестър Юнайтед. Понякога промяната е просто необходима.
Това не е първият път, когато говоря с Барселона за евентуален трансфер тук, но по някаква причина това никога не се е случвало преди. Сега имам възможността.
Обичам този футболен клуб. Мисля, че за всеки, който обича футбола, Барселона е един от най-важните клубове в историята на играта. Разбира се, надявам се да остана тук“, заяви Рашфорд.
- Абделкарим – талант на Барселона, който се отличава и в училище
- Барса с минимален, но ценен успех срещу коравия Райо
- Барселона ще прелети през Райо Валекано
- Реконструкцията на „Камп Ноу“ навлиза в решаваща фаза
- Барселона не иска да купи Рашфорд, но иска да го задържи
- Слот: Мачът срещу ПСЖ е най-добрият в кариерата ми в ШЛ
- Двигателят на новата Барселона
- Барселона се връща към традиционна лятна подготовка в Европа
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]