Реал Мадрид обмисля смяна на името на „Сантяго Бернабеу“
Реал Мадрид обмисля промяна на името на клубния стадион "Сантяго Бернабеу“, според Sport.es.
Според изданието, името на стадиона може да бъде съкратено на "Бернабеу“, като по този начин ще бъде премахнато името на легендарния футболист, треньор и президент на испанския отбор Сантяго Бернабеу. Маркетинг стратезите в клуба считат, че този ход би улеснил запомнянето на името на стадиона, което би довело до разширяване на фен базата и финансов растеж за марката. Някои членове на клуба и фенове обаче отхвърлят промяната.
Ремонтът на стадиона, който струваше над 1,3 милиарда евро, започна през 2019 г. Реновираният стадион има капацитет от 85 454 зрители.
- Реал Мадрид ще надвие Хетафе лесно
- Бенфика отрече Престиани да е признал расистка обида към Винисиус
- Уолкът: Реал Мадрид би бил едва осми във Висшата лига
- Райс: Бекъм ми писа след головете срещу Реал
- Агентът на Вирц го предлагал на Реал Мадрид преди Ливърпул
- Мбапе подкрепи Хакими по делото за изнасилване
- Реал Мадрид издаде доживотна забрана на свой фен
- Асенсио е изписан от болницата след сблъсъка в мача с Бенфика
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]