Де Хеа: Меси е нисък, но има невероятни физически качества
Вратарят на Фиорентина Давид де Хеа сподели спомените си от мач срещу аржентинския нападател Лионел Меси.
"Веднъж ударих Меси много силно с рамото си, мислейки си, че ще го изпратя да лети три метра. Играех за Атлетико Мадрид по това време, бях много млад. Мислех си, че ще го накарам да усети присъствието mи и ще му изпратя ясно послание. Блокирах топката в наказателното поле до него и преди да я изритам, отидох до него и го ударих много силно с рамото си. Ударих го много силно с цялото си тяло, с рамото и с топката. Кълна се: не го помръднах и на сантиметър. Беше като мрамор!
Уверявам ви, ударът беше силен, но той не помръдна. Още един пример за това как той, подобно на Кристиано Роналдо, винаги се грижи за всичко в кариерата си: това е живот, фокусиран върху резултата. Меси не е висок, но има невероятни физически качества. Става въпрос и за манталитет“, заяви Де Хеа пред Cronache .
- Анонс на 23-ти кръг на Ла Лига – срещите в събота
- Атлетико срещу Барса в 1/2-финалите за Купата на Испания
- Атлетико унищожи Бетис в четвъртфиналите за Купата на Краля
- Атлетико отказал „скандална“оферта за халф
- Лукман: Щастлив съм, че съм в Атлетико
- Атлетико обяви трансфера на Лукман
- Лукман се присъедини към Атлетико Мадрид?
- Симеоне: Умората от игра на всеки три дни даде своето
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]