Барса не успя да се справи с прилепите

Валенсия и Барселона не успяха да се победят, завършвайки наравно 2:2 в дербито на петия кръг в испанската Ла Лига. Автогол на Ерик Абидал позволи на "прилепите" да дръпнат напред в резултата. Това стана факт в 12-ата минута, но само 120 секунди по-късно "каталунците" изравниха. Меси изведе добре Педро, който с техничен удар реализира за 1:1.

В 17-ата минута Рами събори Меси в наказателното поле на домакините, но съдията не отсъди дузпа. Пабло Ернандес покачи на 2:1 за Валенсия в 23-ата минута. Малко по-късно Солдадо пропусна от добро положение да вкара трети гол във вратата на Валдес.

След почивката отново той бе близо до попадение, но нямаше шанс пред гола. В 68-ата минута Масчерано със силен шут удари напречната греда. В 77-ата Лео Меси изведе технично Сеск Фабрегас, който успя да вкара своя пети гол за първенство от началото на сезона. По този начин бившият играч на Арсенал оформи крайния резултат.