Рефер закопа Реал, Леванте би десет от Белия балет

Леванте изненадващо победи като домакин Реал Мадрид с минималното 1:0 в среща от 4-ти кръг на Ла Лига. Наставникът на столичани Жозе Моуриньо остави на пейката Кристиано Роналдо, Месут Йозил и Гонсало Игуаин, което все пак се оказа грешка. Тримата се появиха в игра като смени.

В 9-ата минута съдията отмени гол на Реал, заради засада. Малко по-късно Кака прати топката над гредата. В 40-ата минута Кедира бе изгонен за втори жълт картон и остави гостите с човек по-малко на терена.

След почивката в игра се появи португалската звезда на "Белия балет", като в 63-ата минута реферът не отсъди дузпа за задържане на CR7 в наказателното поле на Леванте. Така се стигна до 68-ата минута, когато Аруна Коне с мощен удар под гредата се разписа за 1:0 и по този начин оформи крайния резултат.