Винисиус продължи с Реал Мадрид
Нападателят Винисиус Жуниор подписа нов договор с Реал Мадрид, който ще е валиден до 2030 г., съобщава Sport.es.
След удължаването на споразумението с бразилския играч, клубът надхвърли установения таван на заплатите от 15 милиона евро. Сега 24-годишният футболист ще получава повече от 20 милиона евро годишно. Така Винисиус стана най-високоплатеният играч на Кралския клуб, заедно с нападателя Килиан Мбапе.
Подчертава се, че нарушаването на тавана на заплатите може да принуди Реал да преразгледа политиката си, тъй като съществува риск звездите на клуба също да поискат увеличение на заплатите, следвайки примера на Винисиус.
Преди това договорът на Винисиус беше изчислен до лятото на 2027 година. През този сезон нападателят изигра 50 мача във всички турнири, в които отбеляза 20 гола и даде 16 асистенции.
- Ливърпул опитва да изпревари Реал Мадрид за „изключителен“ талант от Висшата лига
- Ендрик: Модрич ме научи на всичко в Реал
- Арбелоа избегна темата за Моуриньо: Мисля само за следващия мач
- Нагелсман излезе начело в надпреварата за треньорския пост в Реал Мадрид
- Реал Мадрид ще надиграе Еспаньол на гости
- Тебас: Моуриньо е шоумен – завръщането му ще е плюс за Ла Лига
- Моуриньо отклони темата „Реал“: Фокусът ми е върху Бенфика
- Съдийската комисия в Испания потвърди гола на Бетис срещу Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]