Шаби Алонсо взе решение за бъдещето на Модрич
Испанският специалист Шаби Алонсо , който ще поеме Реал Мадрид в навечерието на Световното клубно първенство, започна да планира трансферна кампания за новия си клуб, съобщава Marca.
Преди всичко, новият треньор би искал да запази звездния халф Лука Модрич в състава. Договорът на 39-годишния хърватин изтича през юни 2025 г., а ръководството на "бланкосите“ реши да не подновява споразумението му поради напредналата му възраст.
Поради тази причина Алонсо поиска от Кралския клуб да промени решението си и да предложи на Модрич нов едногодишен договор. Самият футболист мечтае да прекрати кариерата си на "Сантяго Бернабеу“ след Световното първенство, което ще се проведе през 2026 година.
За да остане в Мадрид, Лука е готов да приеме значително намаление на заплатата си. Алонсо се надява, че ръководството ще се вслуша в мнението му и ще се съгласи с известния ветеран да продължат сътрудничеството до юни следващата година.
- Флик: Не искам да говоря за Реал Мадрид
- Щутгарт се интересува от нападател на Реал Мадрид
- Алонсо обясни отсъствието на Мбапе срещу Ман Сити
- Белингам: Алонсо е фантастичен
- Ръководството на Реал Мадрид е недоволно от Трент
- Реал Мадрид няма да уволнява Алонсо скоро
- Реал Мадрид се разделя с Алаба
- Алонсо: Притеснявам се за следващия мач, а не за бъдещето си
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]