Флик: Всички работиха неуморно
Старши-треньорът на Барселона Ханзи Флик коментира спечелването на Купата на Краля след победата с 3:2 над Реал Мадрид вув финала на турнира.
"Радостен съм за момчетата. Всички работиха неуморно и показаха футбол, който заслужава аплодисменти. Гордея се с тях“, заяви Флик.
"Да спечелиш купа винаги е специално, особено в двубой срещу Реал Мадрид. Благодарен съм на 26 000-те наши привърженици, които бяха по трибуните и ни вдъхновяваха.
Ще отпразнуваме този успех, но бързо трябва да се възстановим. Требълът е реална цел, ако продължим да се трудим с тази отдаденост", добави специалистът.
Флик затвърди името си като специалист без загубен финал – девет победи от девет мача. Освен с Барселона, той триумфира във всички големи турнири и с Байерн Мюнхен.
Още една впечатляваща серия за германеца е свързана с дуелите му срещу Карло Анчелоти – три победи от три мача и обща голова разлика 12:4 в негова полза.
- Барса обяви трансфера на 19-годишен нападател
- Ямал с първи хеттрик в кариерата си при победа на Барса
- Барселона – Виляреал: Над 2.5 гола в мача
- Барселона насочва поглед към Омар Мармуш
- Лоши новини за Барса: Де Йонг с разкъсване на бедрения мускул
- Виктор Фонт: Лапорта все повече прилича на Тръмп
- Виктор Фонт: Живеем в страна, която сякаш иска да страдаме
- Педри: Когато Винисиус вземе топката, остава само да се молиш
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]