Реал Мадрид е на финал за Купата след трилър с осем гола
Реал Мадрид си осигури място във финала на Купата на Краля след невероятен полуфинален реванш срещу Реал Сосиедад на "Сантяго Бернабеу". Двата отбора си поделиха осем гола и това осигури обща победа с 5-4 за Лос Бланкос.
Баските изоставаха с 1:0 от първия мач, но в 16-та минута в испанската столица те изравниха чрез Андер Баренечеа, който завърши отлично подаване от Пабло Марин.
Реал Мадрид не бе добър в първия половин час, но успя да изравни в средата на първата част, след като Ендрик Фелипе вкара четвъртия си гол в Купата на Краля този сезон след изключителна асистенция на Винисиус Жуниор.
Нямаше повече голове на "Бернабеу" до 72-ата минута, като третото попадение бе за гостите. Това бе нещастен момент за Дейвид Алаба, тъй като топката влезе в собствената му мрежа чрез отклонение от него, а това означаваше, че гостите изравниха като общ резултат.
Истинската драма обаче тепърва предстоеше. Тимът от Сан Себастиан поведе, тъй като Микел Оярсабал отбеляза в 80-та минута, въпреки че Реал Мадрид се върна веднага след това, когато Джуд Белингам намери вратата с нов голям гол. След това домакините завършиха бързия обрат, след като Орелиен Чуамени отбеляза в 86-та минута.
Столичани вече предвкусваха класирането за финала, но гостите поведоха в третата минута на добавеното време благодарение на дубъла на Оярсабал, а това означаваше, че е необходимо допълнително време за определяне на победителя. И Лос Бланкос нанесе решаващия удар, когато Антонио Рюдигер отбеляза с глава от корнер в 115-ата минута, за да изпрати отбора на Анчелоти във финала.
Реал Мадрид ще се изправи срещу Атлетико Мадрид или Барселона в финала, като вторият полуфинал ще бъде в сряда.
- Реал Мадрид изостава от английски грандове в надпревара за халф
- Бащата на Мбапе: „Няма проект Килиан“
- Реал Мадрид ще превземе Местая и Валенсия
- Босовете на Реал са недоволни от промените в състава на Арбелоа
- Родриго ще пропусне два европейски мача на Реал Мадрид
- Бивш бразилски национал: Винисиус е средностатистически играч
- Реал Мадрид се интересува от Фоден
- Дешан: Мбапе няма да бяга по 11 км на мач, но той има други качества
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]