Лапорта: Взехме правилното решение за мача с Осасуна
Президентът на Барселона Жоан Лапорта излезе с изявление след смъртта на лекаря на първия отбор на Барселона Карлес Миняро Гарсия. В събота, 8 март, мачът от 27-ия кръг на испанската Примера между Блауграна и Осасуна бе отменен поради смъртта на Гарсия.
"Бих искал да съобщя от името на Барселона смъртта на доктор Карлес Миняро, човек, който беше много обичан от всички. Всички бяха много тъжни от тази новина, тъй като той беше скъп човек за нас. Това е човекът, който бе там при всички пътувания и се грижеше за играчите и персонала. Никога не е отказвал помощ на никого. Карлес бе отличен професионалист и лекар.
Случилото се трябва да ни направи силни. В моменти като тези на тъга и болка, най-доброто, което можех да направя, беше да поискам отлагане [на мача срещу Осасуна], което и направихме. Клубът се свърза с президента на Ла Лига, той разбра всичко перфектно и уреди всички формалности. Получихме максимално разбиране от Осасуна, нейните мениджъри и треньор. Осасуна бяха готови да ни помогнат да направим каквото е необходимо.
Това е много болезнена новина, която ни кара да се чувстваме депресирани и шокирани. Клубът се свърза със съпругата и майката на Карлес. За нас бе важно те веднага да разберат за случилото се. Карлес остави две деца, Жерар и Елана. Съпругата му бе изключително шокирана, което е разбираемо и логично. Даваме им пълната си подкрепа и молим за разбиране нашите фенове и футболния свят. Забелязах, че имаше максимално разбиране, когато съобщихме решението си [да отложим мача]. От уважение към лекаря, семейството му, играчите, персонала и служителите решихме, че е най-добре да отложим мача. Взехме правилното решение“, цитира Sport.es думите на Лапорта.
- Барса обяви трансфера на 19-годишен нападател
- Ямал с първи хеттрик в кариерата си при победа на Барса
- Барселона – Виляреал: Над 2.5 гола в мача
- Барселона насочва поглед към Омар Мармуш
- Лоши новини за Барса: Де Йонг с разкъсване на бедрения мускул
- Виктор Фонт: Лапорта все повече прилича на Тръмп
- Виктор Фонт: Живеем в страна, която сякаш иска да страдаме
- Педри: Когато Винисиус вземе топката, остава само да се молиш
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]