Анчелоти: Бяхме близо до победата
Старши-треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти говори след равенството 1:1 с Атлетико.
“През второто полувреме контролирахме напълно мача, тръгнахме. Първото полувреме беше различно, много по-бавно. Ситуацията с дузпата повлия на отбора. Преди това играхме твърде бавно, но през второто полувреме играхме по-широко, Винисиус и Родриго създадоха много опасни моменти", каза Анчелоти.
“Отборът бе добър, всеки се жертва, играчите се съвзеха в много труден мач. Атлетико се защитаваше и контраатакуваше, бяха много добри в защита. Чуамени изигра страхотен мач, бяхме близо до победата.
Идеята бе да се играе и през фланговете през първото полувреме, но понякога, поради ниския блок, Винисиус се придвижваше в центъра, за да се опита да премине защитата. Второто полувреме мина добре, отборът е разстроен, защото смята, че заслужаваше да спечели. Бяхме близо до победата, но трябва да сме щастливи, все още сме начело в таблицата след натоварена седмица и сега ни предстои по-спокойна част от седмицата до вторник", добави Анчелоти.
Треньорът на “лос бланкос" бе запитан и за дузпата, с която съперникът поведе през първото полувреме. Тази ситуация предизвика много коментари, като Анчелоти опита да запази хладнокръвие по време на изказването си.
“VAR се намеси, реферът беше до инцидента и видя какво се случва. Видях подобна дузпа, отсъдена след VAR в мача между Атлетик Билбао и Хирона. Тези, които работят във футбола, не разбират това. Унищожаваме ли футбола? Не искам да влизам в дискусия, предпочитам да говоря за играта. Направихме равенство в мача, това ни окуражава, отборът игра добре, особено през второто полувреме", уточни Анчелоти.
- Битката за "Бернабеу"
- Шампиони, герои и паднали гиганти: голямата равносметка на Ла Лига 2025/26
- Жозе Моуриньо се завръща начело на Реал Мадрид?
- Реал Мадрид е предупреден, че асът на Ман Сити за 60 млн. търси ново предизвикателство
- Винисиус: Никога не съм си представял да играя извън Реал Мадрид
- Реал Мадрид е най-популярният футболен клуб в социалните мрежи
- Перес: Няма да спра да говоря за случая Негрейра
- Рикелме загатна за нова ера в Реал Мадрид, но избегна темата „Моуриньо“
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]