Барса намали компенсацията на Араухо
Барселона намали освобождаващата клауза за централния защитник Роналд Араухо от 1 милиард евро на 65 милиона евро според новия договор на 25-годишния играч, който беше подписан в четвъртък, 23 януари. Това съобщава Relevo.
Според източника сумата от 65 милиона евро ще се прилага за предстоящия летен трансферен прозорец, докато освобождаващата клауза на Араухо ще се увеличи до 80 милиона евро до януари 2026 г.
По-рано в медиите се появи информация, че уругвайският футболист е близо до напускане на Барселона. Ръководството на "блаугранас" обаче успя да го убеди да остане, докато Араухо поиска от испанския гранд да покаже лоялност при уточняването на размера на компенсацията по новия договор, валиден до 2031 година.
- Барселона на крачка от титлата след победа над Осасуна
- Ювентус води преговори за Левандовски
- Интер се притеснява от интереса към Ромеро, Барса обмисля алтернативи на Бастони
- Анонс на 34-ти кръг на Ла Лига - срещите в събота
- Барса може да привлече бразилец вместо Бастони
- Девет месеца затвор за расизъм срещу Рашфорд
- Куртоа се очаква да се завърне за Ел Класико срещу Барселона
- Барселона търси алтернативи на Алварес, Жоао Педро и Лаутаро в списъка
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]