Президентът на Атлетик коментира регистрацията на Олмо
Президентът на Атлетик Билбао Йон Уриарте говори за решението на Висшия спортен съвет на Испания (CSD) да подкрепи Барселона при регистрацията на своите играчи - полузащитника Даниел Олмо и нападателя Пау Виктор за втората част на сезон 2024/2025.
"Все още няма подробна информация. Считам, че това е временна мярка, приета от политически орган. Сега Ла Лига и Кралската испанска футболна федерация ще трябва да защитят решението си. Просто е удивително, че сега сме изправени пред една абсолютно гротескна история. Такива ситуации не са от полза за испанския футбол“, цитира Marca думите на Уриарте.
Спортният директор на Барселона Деко отговори на изявлението на Уриарте: "Много съм щастлив за играчите, защото решението бе взето в наша полза... Трябва ли президентът на Атлетик да се тревожи за собствените си дела или смята, че е над закона? Всеки има трудности. Клубът се опитва да направи всичко възможно, за да ги разреши. Това е въпрос на справедливост. Ако ни се даде шанс, значи има основателни причини за това."
Припомняме, че наскоро приключи първият полуфинален мач за Суперкупата на Испания, в който Барселона победи Атлетик с 2:0.
- Флик е разочарован от напускането на Педро Фернандес
- Барса спечели 11 поредни мача, втората най-дълга серия в историята
- Педро Фернандес ще плати 6млн., за да напусне Барса
- Флик: Труден мач, отборите от по-долните дивизии са смели
- Тер Щеген ще се присъедини към Хирона
- Пике се подигра с Реал Мадрид
- Флик: Мачовете в Купата на Краля не се печелят с име
- От Барса коментираха отпадането на Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]