Ди Мария сподели спомени за мачовете с Барса за Гуардиола
Аржентинското крило на Бенфика Анхел Ди Мария, който преди това е играл за Реал Мадрид, сподели спомените си от мачовете с Барселона под ръководството на Пеп Гуардиола.
"Единственият начин да победим Барселона на Гуардиола бе да им отнемем топката. Бийте се и бягайте повече от тях. Това увеличи натиска и напрежението на терена. Винаги съм мислил за Меси, не съм искал да го нараня, но нямахме друг начин да го спрем!", заяви Ди Мария.
Припомняме, че Гуардиола бе старши треньор на основния отбор на Барселона от 2008 до 2012 г. През този период каталунците спечелиха два пъти Шампионска лига, три пъти станаха шампиони на Испания, два пъти спечелиха Купата на Испания, три пъти спечелиха Суперкупата на Испания, два пъти спечелиха Световното клубно първенство и Суперкупата на Европа.
- Битката за "Бернабеу"
- Шампиони, герои и паднали гиганти: голямата равносметка на Ла Лига 2025/26
- Жозе Моуриньо се завръща начело на Реал Мадрид?
- Реал Мадрид е предупреден, че асът на Ман Сити за 60 млн. търси ново предизвикателство
- Винисиус: Никога не съм си представял да играя извън Реал Мадрид
- Реал Мадрид е най-популярният футболен клуб в социалните мрежи
- Перес: Няма да спра да говоря за случая Негрейра
- Рикелме загатна за нова ера в Реал Мадрид, но избегна темата „Моуриньо“
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]