Деко обясни за Витор Роке
Спортният директор на Барселона Деко говори за трансфера на 19-годишния бразилски нападател Витор Роке от Атлетико Паранаензе в каталунския клуб през януари 2024 г. Футболистът бе призован да се присъедини към "блаугранас", като приключи оставащата половина от наема си.
"Мога да потвърдя, че Витор Роке се присъедини към отбора през януари след молба от Шави. Той искаше да замени контузения Гави с някой. Витор не понесе никаква отговорност, ситуацията в отбора не е по негова вина. Той тепърва ще доказва, че е топ играч“, заяви Деко, цитиран от испанското издание Mundo Deportivo.
Като част от Барселона Роке участва в 16 мача във всички турнири, в които отбеляза два гола. Бразилецът прекарва настоящия сезон под наем в Бетис, където вече отбеляза пет гола в 14 мача. Настоящият трудов договор на играча с каталунския клуб е до лятото на 2031 г. Според информация, предоставена на портала Transfermarkt, пазарната стойност на футболиста е 30 милиона евро.
- Барселона на крачка от титлата след победа над Осасуна
- Ювентус води преговори за Левандовски
- Интер се притеснява от интереса към Ромеро, Барса обмисля алтернативи на Бастони
- Анонс на 34-ти кръг на Ла Лига - срещите в събота
- Барса може да привлече бразилец вместо Бастони
- Девет месеца затвор за расизъм срещу Рашфорд
- Куртоа се очаква да се завърне за Ел Класико срещу Барселона
- Барселона търси алтернативи на Алварес, Жоао Педро и Лаутаро в списъка
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]