Барса и Атлетико може да се срещнат в Маями


Ла Лига иска мачът между Барселона и Атлетико Мадрид, който е през следващия декември да се играе в Маями. Председателят на испанската лига Хавиер Тебас работи от месеци така че мачът, който е от 18-ия кръг на шампионата и ще бъде последният, който ще се състои през календарната 2024 година, да се проведе в САЩ.
Според вестник "El País“, източници от Атлетико Мадрид вече са потвърдили идеята на Тебас, който преди шест години вече се опита да проведе мач между Жирона и Барселона в Маями.
Тогава само че, от Испанската футболна федерация и ФИФА отхвърлиха тази идея, въпреки факта, че мачът беше рекламиран в различни канали.
Факт е, че ситуацията от онази 2018 година до сега се е променила много. Тебас трябва да поиска разрешение от ФИФА, УЕФА и Испанската футболна федерация, но в този случай може да има одобрението и на трите организации.
Като се започне от Испанската футболна федерация, където отношенията са много по-сърдечни през последните месеци след напускането на Луис Рубиалес, който имаше пряка конфронтация с Тебас. Освен това, според същия източник, и ФИФА, и УЕФА "изглеждат по-отворени към тази глобализация“ , която би означавала да се пренесе мач от Ла Лига на другия край на света. Витрина, подобна на това, което вече правят други състезания като НБА или НФЛ.
Идеята Барселона – Атлетико Мадрид, който трябва да се играе на 21 или 22 декември, да се играе в Маями продължава да напредва. Фактът, че отборът на Барса все още играе своите мачове на Монтжуик, проправя пътя към реализирането на подобна идея, докато Атлетико "са проактивни в този тип инициативи“ , според същия вестник. Барселона за момента нито потвърждава, нито отрича информацията.
- Атлетико загуби две точки срещу Алавес (видео)
- Атлетико ще спечели в Страната на баските
- Атлетико: Това е непоносимо
- Валядолид изпадна, дербито на аутсайдерите завърши без победител
- Атлетико се надява да купи Ромеро до клубния Мондиал
- Атлетико вече доиграва сезона
- Атлетико ще спечели на Канарските острови
- Симеоне: Няма лесен мач